
В окупованому Сіверськодонецьку Луганської області не працює відділення інтенсивної терапії, що унеможливлює швидку допомогу в екстрених випадках.
Про це повідомив голова Луганської ОВА Олексій Харченко, передає Час Пік.
"Найближча працююча реанімація - у Кадіївці, це приблизно 60 км. Саме туди тепер везуть важких хворих. Але не завжди встигають. Днями чоловіка з інсультом доставляли туди з Сіверськодонецька - він помер дорогою. Раніше він сам працював лікарем", - розповів Харченко.
Проблеми з медичною інфраструктурою у місті під окупацією відомі вже давно. Місцеві жителі повідомляють, що викликати швидку майже неможливо, а надання допомоги у стаціонарах більше нагадує "лото на виживання".
Мешканка міста розповідає: "Я - діабетик. Родичі самі привезли мене до реанімації, бо швидку просто неможливо викликати. Лікарі не діяли. Один черговий лікар - гінеколог. Заввідділенням терапії - Білецька - взагалі відмовилася виходити до пацієнтки із зупинкою серця. Медсестри самі бігали, потім поїхали додому. Вона навіть двері не відчинила”.
Такі історії стають дедалі частішими, а місцева "влада" не демонструє навіть спроб налагодити критично важливу медичну допомогу.
Читайте також: Від 1700 до 2500 рублів за один візит: у Сіверськодонецьку з'явилася альтернатива "державному" терапевту