
Російські журналісти з'ясували, що вода з річки Сіверський Донець містить безліч важких металів та інших токсичних речовин.
Про це повідомляє “Нова газета”, журналісти якої самостійно взяли проби у різних точках річки на території Ростовської області та передали їх у незалежну лабораторію ІЦ “МГУЛАБ”.
Що показали аналізи
Результати експертизи виявилися шокуючими:
- вода не відповідає санітарним нормам ні для питного, ні для господарсько-побутового використання;
- вона також непридатна для рибного господарства;
- зафіксовано перевищення за низкою показників: інтенсивність запаху, концентрація літію, бромід-іонів, сульфатів, ванадію, марганцю, міді, молібдену, натрію та стронцію.
За словами експертів, контакт із такою водою може бути небезпечним для здоров'я людей: купання, використання для поливу або господарських потреб може призвести до негативних наслідків. Крім того, скидання подібної води в природні водоймища офіційно вважається забороненим і загрозливим для екології.
Удар по регіону
Сіверський Донець - ключове джерело прісної води для Донбасу та Ростовської області РФ. Його критичне забруднення ставить під загрозу не лише питне водопостачання, а й екосистему регіону: страждають риба, ґрунти та природні ресурси.
Журналісти зазначають: ситуація залишається кризовою, а без термінових заходів щодо очищення річки наслідки можуть стати незворотними.
Читайте також: Рубіжне у смітті: бездіяльність окупантів викликала гори відходів і розплодила щурів