
Посли 27 країн-членів Європейського Союзу на ранковому засіданні 18 липня погодили 18 пакет санкцій проти Росії.
Європейський Союз на рівні послів погодив 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ. Про це глава європейської дипломатії Кая Каллас повідомила в Х, передає Час Пік.
"Ми твердо стоїмо на своєму. ЄС щойно схвалив один із найжорсткіших на сьогодні пакетів санкцій проти Росії", – заявила Каллас.
За її словами, ЄС налаштований надалі посилювати тиск на Росію, щоб припинення агресії "стало для Москви єдиним можливим виходом".
"Ми ще більше обмежуємо військовий бюджет Кремля, націлившись на ще 105 кораблів тіньового флоту, їхніх постачальників, та обмежуючи доступ російських банків до фінансування. Трубопроводи «Північний потік» будуть заборонені. Гранична ціна на нафту стане нижчою. Ми посилюємо тиск на російську військову промисловість, китайські банки, що дозволяють обходити санкції, та блокуємо експорт технологій, що використовуються в безпілотниках", – заявила Каллас.
Вперше у санкційному пакеті йтиметься про реєстр прапорів та найбільший нафтопереробний завод "Роснефти" в Індії. Також обмеження стосуватимуться тих, хто займається ідеологічною обробкою українських дітей.
Як зазначив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, у новому санкційному пакеті враховано низку пропозицій української санкційної групи.