vchaspik-global-message
 
to home
14:29, 24.09.2025

Паливна криза в Росії: дефіцит бензину дійшов до Москви та Санкт-Петербурга

Паливний колапс, що розпочався Далекому Сході й у Сибіру, ​​дістався й найбільших агломерацій Росії. У Москві, Підмосков'ї та Ленінградській області почали фіксувати перебої з бензином, а на деяких заправках уже запроваджують обмеження.

За даними російських ЗМІ, ще минулого тижня на окремих АЗС "Лукойл" у Москві заборонили продавати бензин у каністрах. Схожа ситуація спостерігається і в Московській, і Ленінградській областях.

До середини вересня про дефіцит палива повідомлялося і в інших регіонах:

  • Нижегородська, Ростовська, Рязанська, Саратовська області;
  • Амурська, Магаданська, Сахалінська області;
  • Єврейська автономна область;
  • Хабаровський край, Якутія, Чукотка;
  • окупований Крим.

Навіть великі гравці ринку зіткнулися з перебоями. У Нижньому Новгороді "Лукойл" перестав обслуговувати паливні карти, а у Воронежі, Курську та Білгороді мережа також фіксує дефіцит. Незалежні заправки обмежили продаж до 10–20 літрів на клієнта або продають лише дизель. Деякі АЗС взагалі закрилися через стрімке зростання цін на біржі.

З початку вересня бензин Аі-92 подорожчав до рекордних 73,6 тис. рублів за тонну (+6%), а дизельне пальне – до 72,2 тис. рублів за тонну (+20%).

Уряд РФ вже допустив продовження обмежень на експорт бензину в жовтні й готує нові ліміти дизеля. Також влада різко посилила правила біржових торгів на Санкт-Петербурзькій товарно-сировинній біржі, що призвело до скорочення обсягів угод та догляду цін на «сірий» ринок.

В результаті біржа перестала бути реальним індикатором вартості палива, а реальні ціни виявилися значно вищими за офіційні.

Читайте також: ]]>БПЛА вдарили по нафтохімічному заводу в Башкортостані: горить НПЗ у Салаваті]]>