
Учасники саміту ЄС погодили надання Україні 90 млрд євро протягом 2026-2027 років. Ці гроші є безповоротними та безвідсотковими.
Інформацію підтвердив президент Європейської ради Антоніу Кошта у соцмережі X, передає Час Пік.
"У нас є угода. Рішення про надання Україні підтримки у розмірі 90 мільярдів євро на 2026-27 роки було схвалено. Ми взяли на себе зобов'язання, ми виконали їх", - написав Кошта.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц додав, що це буде безвідсоткова позика.
"Це чіткий сигнал із Європи Путіну: ця війна того не варта. Ми заморозимо російські активи, доки Росія не компенсує Україні збитків", - зазначив він у соцмережі Х.
Міністр фінансів України Сергій Марченко пояснив, що виділені кошти є безповоротними та безвідсотковими для України. Погашення може відбутися лише після того, як Росія компенсує Україні збитки, завдані своєю агресивною війною.
Марченко також наголосив, що отримані кошти будуть спрямовані на потреби бюджету та оборони.
"Важливо, що робота над Репараційним кредитом продовжиться - його реалізація вимагає додаткової підготовки. Дякуємо європейським партнерам за рішучість та розуміння потреб України", - написав міністр фінансів України у Facebook.

















